This page is having a slideshow that uses Javascript. Your browser either doesn't support Javascript or you have it turned off. To see this page as it is meant to appear please use a Javascript enabled browser.

Menu

Notable Performances wks 10-18

Week 10 7th July 2018

Prem Div: Frost 152*, Clark 42 (Springfield), Johnson 102, Pether 62, Larkin 42 (Bentley), Frost 78, Nolde 5-36 (Rayleigh), Tiffin 5-20 (Canvey Is), Bhavik Patel 5-10 (Rainham), Bucknell 56 (OC’s), Whisker 44, Barwick 105, Messenger 4-32 (Goresbrook) 

Div 1: Cooper 117, Hawkridge 137, Bowen 5-49 (Gt Totham), S Chelladurai 74 and J Raeburn 45 (Stock), Clout 51 (Gt Waltahm), Samarasekera 58* (Hornchurch Ath), Hammond 124* (Bentley II), Gunalan 102*, Huartson 92 (Gt Baddow), Mee 99, Hayman 4-11, Stiffell 114* (Tillingham), Patient 55 (Writtle), Brown 4-47 (Springfield II)

Div 2:No Details available

Div 3: Lynn 85*, Elgin 5-31 (Broomfield), Brisland 62 (High Easter), Atkinson 61, Hendrick 58 (Springfield III), Falkingham 83, Desai 84 (Chadwell Heath), Keys 5-6 (Willow Herbs), Crane 91*, Mazham 4-47 (Noak Hill T), T Dethridge 56, Ashton 4-64 (Lt Baddow)

Div 4: Chadwick 41, Foxhall 42 (Gt Totham II), Dhanjal 100, Carrol 5-38 (Gt Waltham II), Sandhu 77 (Rankins), Taylor 52, Cansdale 76*, Morris 5-49 (Purleigh), Jack Royce 40, Pritchard 4-18 (SWF II)

Div 5: Sims 110*, Laggers 44, Sumnesh 43 (Brookweald II), Ayres 72*, Dawson 62, Barton 51* (Rayne), Ellis 5-17 (Ongar), Husham 7-8 (Rainham II), Crane 4-27 (Hornchurch Ath II), Verrinder 71, Bailey 75* (Rayleigh III), Groves 73*, Rogers 56 (St Johns Bill)

Div 6: Moore 82 (Hatfield P), A Street 4-51 (St Andrews), Blackman 93*m Gould 46* (Ingatestone II), J Need 54, Newton 46 (Danbury), Smith 59 (Bentley III), Smyth 77 (Sth Weald II)

Div 7: Hills 40 (Boreham),  Osbourne 109*, Walker 73, Wright 4-40 (Rayleigh IV), Turner 41, Sakhti 5-34 (Rayleigh F II). Murray 109* (Galleywood II)

Div 8:  Linaham 62 (EH & GB II), Verrinder 59,Turner 54* (Rayleigh V), Dance 46, M Southwell 43* (Springfield IV), Bird 4-31 (Rankins II), Hughes 68 (Ranye II), Burril 64 (Canvey Is II)

Div 9:  Sergeant 80, Gildersleeve 51, (Navestock II), Mark Bowerman 102*, Matt Bowerman 62*, Edwards 57 (OC’s III), Trowbridge 43. Turner 42 (Hornchurch Ath III), (Palmer 83, Creasey 46 (Eastwood III)

Div 10: Gangly 4-24 (Beaulieu Park II), Reed 41, Tanner 58, Barker 43* (Gt Waltham III), Bala 53, Sankar, 43 (Oaklands), S.Rehman 81 (Hornchurch Ath IV), McGarry 68 (SWF III).


Week 11 14th July 2018

Prem Div: Sherry Khan 48 (Brookweald), Prudence 102* (Springfield), Alee 93, Parmenter 77, Swinney 6-32 (Bentley), Snelling 52 & 4-77 (Rettendon), Jamie Casson 55 (Canvey Is), Ahmed 67*, Megwhal 48, Rehman 4-31 (OC’s), Stevens 40 (Rayleigh), Barnett 59* (Aythorpe R)

Div 1: 

Div 2: 

Div 3: Hicks 5-10 (Galleywood), Turner 47, Elgin 5-25 (Broomfield),  Austin 84, Paris 58, Barker 4-40 (Willow Herbs), Southwell 52 (Springfield III), Abdul 4-33, Jogia 4-11 (Noak Hill T), Pearson 71, Harris 53*, T Dethridge 4-17 (Lt Baddow), 

Div 4:  Bowles 47, Oliver 44 (Purleigh), Simmons 92, T Patel 55* (Navestock), Treen 42 (Rankins), A Patel 106, Elles 40 (Gt Waltham II), Locke 60 (Rettendon II), Foxhall 115, Mcdonald 53 & 4-24 (Gt Totham II), Bird 65, Grainger 63, Cook 50*, Robson 4-36 (OC’s II), Norton 71 (EH & GB II).

Div 5: Snowdon 58* (Tillingham II) Hadgraft 63, Groves 4-29 (St Johns), Little 58 ( Rainham II), Barton 96, Ali 45 (Rayne), Humphries 46 (Hornchurch Ath II), Hurley 150* (Stock II) Wolfe 96* (Brookweald II) Butress 56* (Writtle II), Adams 44* (Rayleigh III) 

Div 6:  Greenwood 105, A Street 42 (St Andrews), Bentley 90* (Lt Waltham II), Clarke 57* (Hatfield P), Putney 51, Joseph 4-40 (Noak Hill T II), Smith 49 (Bentley III), Stainer 96, Stroud 4-48 (Sth Weald II), Lovatt 40, Bartlett 4-61 (Eastwood II), Willis 48, Austin 44* (Gt Baddow II), Steel 63*, Pritchard 44* Dabbs 4-37 (Ingatestone II)

Div 7: Adams 181 (Galleywood II) No other details available

Div 8: No Details available

Div 9: Jones 66, Boyd 40 (Willow Herbs II), Cockell 61, Mitchell 43, Palmer 4-26 (Eastwood III), Mark Bowerman 109 (OC’s II), J Ridge 4-34 (Gt Totham III), Kalabarigi 57, Brown 48 (St Johns II), Elsom 45* (Goresbrook III), Sergeant 93, Dilworth 87 (Navestock II), Turner 60, Hatton 50 * (Hornchurch Ath III), Petley 71, Toomey 51, Greenfiled 50* (Rankins III), Haxell 67*, Adie 51* (Writtle III)

Div 10: Kettley 73, Flowers 65 (Oaklands), Mishra 75 (Hornchurch Ath IV), Money 73, Stanton 41 (Boreham II), Paik 40 (Rayleigh VI), Corke 62*, Eaglesham 4-18 (Gt Waltham III), C O’ Riordan 73 (Broomfield II), Bailes 51 & 4-23 (Galleywood III) 


Week 12 21st July 2018

Prem Div: Shallow 85, Jackson 100, O’Neill 4-44 (Rainham), Frost 97 (Springfield), Pether 103, Alee 108 (Bentley), Raees Khan 75 (Brookweald), Ox 90 ( Rayleigh), Bucknell 68, Meghwal 65 (OC’s), Stevens 60, Clarke 41 (Aythorpe R), Wall 81 (Rettendon)

Div 1: Raftery 92, Samarasekera 67*, Marks 4-38 (Hornchurch Ath), Mays 84, Davis 79 & 5-34 (Gt Totham), Frost 93*, Atkinson 46 (Springfield II). Norton 44, Davidson 5-53 (Stock), Nuttal 43, Gunalan 66, Wilson 129*, Huartson 4-35 (Gt Baddow), Dzialewicz 62 (Writtle), Warren 48 (Tillingham), Binnell 4-25 (Bentley II), C Frost 56, Lynch 41 (Rayleigh), Harris 100* (Gt Waltham)..

Div 2:  Vamshi 83, Higgins 66 (Sth Weald), H.Mahmood, S.Tahir & H.Ali  50’s (Lt Waltham), Blackman 86 (Ingatestone), Whitaker 51* (Burnham), Wallace 83, J Hurley 80, Beechey 49 (Havering AB), Lawson 63, McClean 6-3 (Rayleigh Fairview), Taylor 40 (Terling), Huckstepp 74*, Cousins 68* (Eastwood)

Div 3: Pearson 48, Dethridge 48, Smith 4-45 (Lt Baddow), Ivey 106 (Goresbrook II), Brisland 79 (High Easter), Finch 48 (Chadwell Heath), Hamhoff 54, Miran 52 (Noak Hill T), Elgin 41, Fisher 4-25 (Broomfield), Harris 56 (Willow Herbs), Reeve 63, Clayden 5-52 (Galleywood), Vince 84 (Springfield II)

Div 4: Pearson 79 (Gt Totham II), Holman 42 (Gt Wakering), Jack Royce 74, Fenton 68, Burford 59,  Pritchard 6-37 (SWF), Taylor 42 (Purleigh), Simmons 97 (Navestock), Abrehart 58 (Rettendon II), Fandu 96, Patel 81 (Rankins), P Morgan 169*, Bedford 4-54 (EH & GB II), Headon 50 (Gt Waltham II), Yeomans 67*,Greenwood 57 (St Andrews), Fullerton 64 (E’wood II)

Div 5:  Humphries 61 (Hornchurch Ath II), Mason 48, Gamby 5-29 (Stock II), Gamma 4-22 (Ongar), Bowley 46, Patel 44, Nolde 4-30 (Rayleigh III), Ellis 49 (Rayne)

Div 6:  Robinson 100, N Patel 64 (Eastwood II),Smith 55 (Bentley III), J Phillips 126, Greenwood 50, Z Phillips 42, Yeomans 5-38 (St Andrews), Zia 108* (Lt Waltham II), Todd 110 (Sth Weald II), Steel 48, Pavey 40 (Ingatestone II)

Div 7: Sheikh 5-25 (Boreham), Sorrell 56, (OSSC), Wratten 4-20, A Patel 4-21 (Rainham III), Ivory 69*, A Livett 53, Barwick 5-33 (Goresbrook III), Woodrow 4-36 (Woodham Mortimer II), Summerville 4-36 (Havering AB II),

Div 8: Baker 96* (Lt Baddow II), Clarke 57*, Ifti 5-26 (Chignal), May 49* (Burnham Sp II), Fielding 48 & 4-18 (Rayne II), Sallis 52 (Beaulieu Pk), Linahan 118* (EH & GB II), Hudson 103*, Morritt 55, Southwell 4-60 (Springfield IV), N Casson 67 (Canvey Is),  Pettit 4-13 (Rankins II)

Div 9: – Parnell 44 (Goresbrook III), Duke 74, Gilham 5-27 (Hornchurch Ath III), Adi Kalabarigi 74, Fuller 69* (St Johns II), Pavitt 70 (Writtle III), Sergeant 162 (Navestock II), Owen 78* (Willow Herbs), Warner 54* (Rankins III), Paton 62, T Edwards 43*, J Edwards 6-41 (OC’s III), Palmer 47 (Eastwood III), Mcausland 111*, T. Garrett 56 (Gt Totham III)

Div 10: – Kettley 133*, Flowers 43, Ayris 4-36 (Oaklands), Pretty 60 (SWF III), Mower 42, Felton 5-35 (Galleywood III), Kershaw 49 (Hornchurch Ath IV), Barker 71 (Beaulieu Pk), J O’Riordan 103*, Cook 4-22 (Broomfield II), Verrinder 71 (Rayleigh IV), Reed 50*, Webb 71,Harman 5-16 (Gt Waltham III)


Week 13 28th July 2018

Prem Div: Clarke 85, Millbank 62 & 4-38 (Aythorpe R), Pether 52 (Bentley), Shearcroft 52 (Canvey Is), Singh 44, Wickham 5-32 (Springfield), Irfan 40 (Brookweald), Calverley 43* (Goresbrook), Puncher 5-24 (Rainham), Wheeler 40 (Rayleigh), Falconbridge 51 (Rettendon)Aseeb Ur Rehman 6-29, Faz Rehman 114 (OC’s)

Div 1: 

Div 2: 

Div 3: R Lynn 119* (Broomfield ), Rayner 54, Murray 51 (Galleywood), Tuttlebee 112, Pierson 50 (Lt Baddow), Moss 62 (HIgh Easter), Vince 94, Jasani 55, Powell 6-24 (Springfield III), Jones 4-37 (Goresbrook II), Wyatt 42* (Gt Baddow II), Lugg 5-24 (Chadwell Heath), Hanif 57, Abdul 5-16 (Noak Hill T), Barker 72 & 6-62 (Willow Herbs)

Div 4:  Freegard 58, Taylor 48 (Purleigh), Chadwick 51* (Gt Totham II), M Reed 50, Hayward 4 wkts (Gt Waltham II), Ashdown 47 (Rankins), Mayhew 49 (Gt Wakering), McCarthy 4-19 (Navestock), Locke 49, King 48 (Rettendon), McNeill 81*, Norman 45 ( OC’s II), P Morgan 71 (EH & GH II), Jack Royce 120, Joe Royce 114 (SWF), 

Div 5: Pursey 50, Gooch 5-12- Hat trick (Tillingham II), Stouchbury 60, Skipper 50, N Pate 50 (Rainham II), Blowers 46 & 4-19 (Hornchirch Ath II), Haynes 90*, Boxer 69* (Stock II), Law 51 (Rayleigh III), Patel 62 (Writtle II), G Hadgraft 76*, N Hadgraft 62* (St Johns Bill) 

Div 6: French 80 (Noak Hill T II), Moore 87*, Hills 70* (Hatfield P), Rowlinson 48* (Bentley III), Rahman 90* (Lt Waltham II), Todd 95, Peckham 4-37 (Sth Weald II), J Need 170, Singh 4-32 (Danbury) 

Div 7:  M Hills 84, T Pollinger 65, Paddon 4-16, Akbar 4-45 (Boreham), Fannon 72, Costin 67, Mitchell 4-54 (Woodham M II), Wordsford 149 (OSSC) , Parnell 85, Johnson 82 (Goresbrook III), Morrison 98*, Morion 49 (Havering AB II), Singh 91, Hicks 43* (Galleywood II)

Div 8: Gooday 74 (Springfield IV), Hodgson 5-61 (Chignal), Smith 123, Bayliss 47, Campion 5-29 (Burnham Sp II), Berry 46, Lewis 40 (Rankins II), Baker 97, Bowles 43* (Lt Baddow II), Hamilton 52, Linahan 49 (EH & GB II), Barker 109*, Govus 5-39 (Beaulieu Pk), Fielding 73 (Rayne II), Gibson 59 (Rayleigh V), Robinson 92, Burrill 51 (Canvey Is II)

Div 9: Turner 42 (Hornchurch Ath III), Greaves 68*, Mitchell 4-13 (Navestock II), Kennedy 4-24 (Gt Totham III), Cranfield 90, Brown 87 (OC’s III), Fuller 42* (St Johns II), Purnell 53. Boland 50 ( Goresbrook IV)

Div 10: Kettley 131, Davies 64* (Oaklands), Mishra 116 (Hornchurch Ath III), R Hunt 49, D Hunt 51 (Beaulieu Pk), Ling 82*, Ahmad 53 & 4-16, Kempster 43 (Boreham II), Williams 43* (Galleywood III), Eaglesham 66 (Gt Waltham III) 


Week 14 4th August 2018

Prem Div:

Div 1: 

Div 2:

Div 3: 

Div 4: Bowles 67. Oliver 62, Patel 4-43 (Purleigh), (Stratton 41 (EH & GB), Jack Royce 78, Cox 49, Fenton 41, Pritchard 4-23 (SWF), Simmons 68 & 4-56 (Navestock), Foxhall 98, Chadwick 42 & 5-20 (Gt Totham II), Patel 75 (Rankins), Locke 42 (Rettendon II), Lambert 99*, Davis 50 (OC’s II), Holman 58, Smith 52 (Gt Wakering)

Div 5: Pursue 61 & 4-40 (Tillingham II), Fenton 60, Nair 48, Baxley 4-33 (Writtle II), Hadgraft 60, Atkinson 43 (St Johns Bill), Ali 98*, Dawson 56, Banks 48, Trigg 4-50 (Rayne), Gamma 74* & 4-28 (Ongar), Stouchbury 70 (Rainham II), Riz 72, Gamby 57 (Stock II), Sanderson 41 (Rayleigh III), Bastin 90 (Hornchurch Ath II)

Div 6:  Greenwood 83, Yeomans 68 & 4-5, Street 67 (St Andrews), Atkinson 5-25 (Danbury), Bentley 81, Jubb 48 (Lt Waltham II), Pragash 114, Hill 57*, Wade 4-49 (Eastwood II), Arundel 61 (Ingatestone II)

Div 7: – No details available

Div 8: – No details available

Div 9: Carson 108 (Rankins III), Elsom 43 (Goresbrook), Palmer 40 (Eastwood III), Kumar 53, Adlum 44, Saunders 5-24 (St Johns II), Enderby 78, Billy Lozowski 68*, Phil Sergeant 51, Mitchell 4-30 (Navestock II),  Clarke 41 (Gt Totham III), Cass 5-8 (OC’s III)

Div 10: Watkins 43* (Broomfield II), Greenaway 72* (Boreham II), Davies 49 (Oaklands), McGarry 54, Everitt 43 (SWF III), Williams 72 (Rayleigh VI)


Week 15 11th August 2018

Prem Div: 

Div 1:

Div 2: 

Div 3: Raj Jogia 5-9 (Noak Hill T), G Day 111, Reeve 50, (Galleywood), Brisland 102, Greenwood 45 ( High Easter), Robinson 151*, Arora 63 (Willow Herbs), Tuttlebee 105*, S Dethridge 72* (Lt Baddow), R Lynn 134*, Fisher 78 (Broomfield), Milgate 74 (Gt Baddow II), Lugg 5-31 (Chadwell Heath)

Div 4: Davis 51* (Gt Totham II), Barnstone 70, McNeil 50, W Davis 4-32 (OC’s II), Robinson 112*, Chapman 40 (Gt Waltham II), Freegard 125* (Purleigh), Overall 4-27 (Gt Wakering), Hemming 46, Dara 4-33 (EH & GB II), T Patel 89 (Navestock), Greenfield 50 (Rankins), Abrehart 104 (Rettendon II), Rowe 86, Pritchard 4-50 (SWF)

Div 5: Asif 53, Wolfe 52, Rawlins 41 (Brookweald II), Law 65, M Verrinder 56 (Rayleigh III), Skipper 41 (Rainham II), Humphries 40 (Hornchurch Ath II), Pokala 50 (Writtle II), Riz 84, Satish 46, Fielding 6-43 (Stock II), G Hadgraft 71, N Hadgraft 55 & 4-28, Groves 52* (St Johns Bill), Ali 60*, Dawson 48 (Rayne)

Div 6: Fletcher 53, Tomlin 5-25 (Eastwood II), Yeomans 51* (St Andrews), Smith 54* (Bentley III), Lewington 53, J Need 6-18 (Danbury)

Div 7: Kempster 55*, Ahmed 5-36 (Boreham), S Greaves 48, D Ivory 48*, Thoufick 5-45 (Goresbrook III), N Worship 74, J Payne 73, Howlett 4-14 (Rayleigh F II), Curtain 53 (SWF II), Greenwood 64 (Havering AB II) 

Div 8: C Rising 4-11, P Cook 4-22 (Canvey Is), Wade 69* (Burnham Sp II), M Cook 77*, B Reynolds 48 (Springfiled IV), Hamilton 101* (EH & GB II), Annison 76* (Rankins II), O’Dell 46, A Smith 42, Harmer 4-21 (Lt Baddow II), Verrinder 61 (Rayleigh V)

Div 9: Mishra 77, Turner 43, Lavey 43*, Willis 5-45 (Hornchurch Ath III), Gildersleeve 48*, Greaves 43, Coetzee 40 & 5-32 (Navestock II)

Div 10


Week 16 18th August 20187

Prem Div: Shearcroft 41, J Casson 63 (Canvey Is), 

Div 1: Cooper 55, (Gt Totham), Olivelle 55, Dohal 4-29 (Gt Baddow), Mee 69, Stiffell 45* (Tillingham), Patient 45 (Writtle), Harris 59, Taylor 5-20 (Gt Waltham), Gill 50 (Hornchurch Ath II),  Sprules 40, Hammond 4-20 (Bentley II), Northfield 5-8 (Springfield II)

Div 2: – No details available

Div 3: Desai 47 (Chadwell Heath),Greenland 4-39 (Hign Easter), Livett 74* (Goresbrook II), Harris 61, Grainger 57 (Willow Herbs), Lynn 137* ( Broomfield), Mirza 103, Zubia 96 (Noak Hill T), Gooday 54, Powell 4-35 (Springfield II), S Dethridge 83, Pearson 83 (Lt Baddow ), Adams 43, McIntyre 60, Nurcombe 42 (Galleywood)

Div 4: Freegard 103 (Purleigh), Abrehart 66 (Rettendon), Holman 63 (Gt Wakering), Baron 53* ( Gt Totham II), Scarf 45 (EH & GB), Dhanjal 50, Duggan 46, Brown 5-46 (Gt Waltham II), McNeill 67 (OC’s II), M Patel 5-22 (Navestock)

Div 5: Herley 69*, Froment 4-33 (Stock II), Jones 62* (Hornchurch Ath II), Crotch 63, Sham 4-8 (Rainham II), Fenton 86* (Writtle II), Banks 72, Ayres 4-36 (Rayne), Sanderson 51*, Hall 4-32 ( Rayleigh III)

Div 6: Street 133*, Robinson 4-23 (St Andrews)Need 5-14, Singh 5-13 inc hattrick (Danbury), Clark 135*, Phillips 6-16 (Hatfield P), Todd 67, Steel 45 (Ingatestone II), Sharif 44, Ahmad 42, Rahman 42, Ali 5-19 (Lt Waltham II)

Div 7: Hills 90, Shaikh 5-21 (Boreham), Preston 5-55 (W Mortimer II), Sullivan 144, N Patel 94* (Rainham III), S Cato 54, S Eaton 53 (Galleywood II)

Div 8:  N Casson 63, Cook 4-16 (Canvey Is II), Baker 4-26 (Lt Baddow II), Lee 58 (Chignal), Cousen 59 (Rankins), Lewis 79, Rajapakshe 4-8 (Beaulieu Pk), Stratton 67 (EH & GB II), A Peters 47, G Hughes 46 (Rayne II), Verrinder 41 (Rayleigh V), Young 53 (Burnham Sp II)

Div 9: Warner 84, G Toomey 4-16 (Rankins III), Mcoysland 50*, Croft 5-18 (Gt Totham III)

Div 10: J O’Riordan 153, Thorn 71 (Broomfield II), Holder 4-18 (Hornchurch Athh IV), Money 74, Raynor 6-34 (Boreham II)


Week 17 25th August  2018

Prem Div:

Div 1:  

Div 2: 

Div 3: 

Div 4: 

Div 5: 

Div 6: 

Div 7: O’Halloran 5-8 (Boreham), Livett 106*, Johnson 62 (Goresbrook III), Singh 53, Wratten 4-16 (Rainham III), Carr 40* (SWF II), Afires 57, Ashby 4-26 (Rayleigh F II)

Div 8: 

Div 9: 

Div 10: 


Week 18 1st September 2018

Prem Div: J Casson 69 (Canvey Is), Tarang Bhati 55, and Faulconbridge 49* (Rettendon), Banerjee 70 (Brookweald), Cook 92, Francis 40* (Rayleigh), Sid Patel 68 (Rainham), Clarke 68 (Aythorpe R), Afzal Hussain 4–35 (Goresbrook), Swinney 49*, Flack 5-13 (Bentley), Prudence 49* (Springfield) 

Div 1:  A Haynes 56, Mayhook 5-46 (Stock), Waring 76*, E Hardy 56 (Bentley II), Bloom 83, Harris 67 (Gt Waltham),  Cooper 45, Marks 72* (Gt Totham), Darvill 64, Shinde 4-22 (Writtle), Frost 51 & 4-21, Ellis 47 (Rayleigh),  Van Kruning 52, Gunalan 95 (Gt Baddow), Adnan Shafi 89, Warren 62, (Tillingham),  Samarasekera 108* (Hornchurch Ath)

Div 2: 

Div 3: 

Div 4: Freegard 121 (Purleigh), McNeill 71 (OC’s II), Permanend 66*, Hatcher 4-49 (SWF), Jones 151, Willingale 65, Davis 4-23 (Gt Totham II), Treen 62* (Rankins), Cooper 42 (Gt Wakering, Brown 53 (Gt Waltham II), Greaves 42 ( Navestock), Morgan 52*, Stevens 4-17 (EH & GB) 

Div 5: Ford 111* (Tillingham II), Adams 57*, Walker 55* (Rayleigh III), T Stouchbury 48 (rainham II), Blowers 60, Hardy 4-34 (Hornchurch Ath II), Dawson 86, Barton 4-25 (Rayne), Gamma 54 & 4-30 (Ongar), Penton 113*, Buttrey 55* (Writtle II), Gamby 117, Herley 64 (Stock II)

Div 6: Brailey 47 (Ingatestone II), Hill 60, Leonard 41 (Eastwood II), Moore 221, Hills 60, Westwood 7-5 (Hatfield Pev), K Putney 71, Bailey 48 (Noak Hill T II), Ahmad 119 (Lt Waltham II), Willis 78 (Gt Baddow III), Stainer 108, Todd 50, Abbott 5-14 (Sth Weald II)

Div 7: Adams 70 (Galleywood II), Hills 52* (Boreham), Noble 47 (Rayleigh IV), N Pate 64*, Sullivan 52 (Rainham III), Collins 76, Farrer 47 (Rayleigh F II), Gillham 69* (Goresbrook II),  Fannon 70*, Ball 59*, Glasson 3-1 – hattrick (Woodham M II), Burford 61 (SWF II)

Div 8: Smith 59, Stephens 6-15 (EH & GB II), A Smith 78* (Lt Baddow II), M Bailey 69* (Beaulieu Pk), M Cook 42, R Williams 42, M Southwell 6-25 (Springfield IV)

Div 9: May 73* (Eastwood III), Turner 101 (Hornchurch Ath III), Ridge 94 (Gt Totham III)

Div 10: Kettley 62 (Oaklands), Chatters 71* (Beaulieu Park), Paik 56, (Rayleigh VI), Hunt 4-23 (Hornchurch Ath IV)

.