This page is having a slideshow that uses Javascript. Your browser either doesn't support Javascript or you have it turned off. To see this page as it is meant to appear please use a Javascript enabled browser.

Menu

Five For’s Wks 1-9 (2019)

Week 1 – 4th May 2019
PREM – Beaney 5-31 (Bentley), D1– Frost 5-29 (Springfield), D2 – Woolfenden 5-18 (Terling), Poole 5-36 (Basildon & Pitsea), D3Bell  8-40 (Springfield III), Castledine 5-20 (Hatfield Peverel), Turner 5-36 (Broomfield), D4Newman 6-35 (St Andrews), D5 – Keys 5-16 (Willow H) D6- Dublin 5-9 (NHT II), Darshin 5-49 (CSK), D7, D8, D9, D10 – Jones 5-14 (HACC IV)


Week 2 – 11th May 2019
PREM – Marion 6-21 (Springfield), R Casson 6-37 (Canvey Is), D1 – Mee 5-38 (Tillingham), Tyler 5-7 (Springfield II), D2 – Abeyratna 5-45 (W Mortimer), D3 Phillips 7-13 (Hatfield Peverel)
D4De’ath 7-10 (Gt Waltham II), D5 – Imbert 5-19 ( Sth Weald II), Dixon 5-23 (Ongar), D6Ockenshaw 5-20 (Danbury), D7, D8 – Murray-Brown 5-24 (Gt Baddow III), N Patel 5-30 (Navestock II), D9 – Lewis 5-10 (Galleywood III),
D10 


Week 3 – 18th May 2019
PREM – Evans-Green 5-18 (Gt Baddow), D1 – Stiffell 5-23 (Tillingham), D2 – Rafique 5-25 (Noak Hill T), D3, D4Deadman 5-14 (Gt Wakering), D5 – Bartlett 5-47 (Eastwood II), Baker 5-32 (W Herbs), D6, D7, D8, D9, D10


Week 4– 25th May 2019
PREM – Merrion 5-28 (Springfield), D1 – H Hylton 5-34 (Tillingham),  Leo Willan 5-51 (Lt Baddow), Webster 5-21 (Rettendon & Ray F), D2 – Stirrup 5-24 (Eastwood), D3 – Picking 6-10 (E Hanningfield & Gt Burstead), D4 – Kendall 5-38 (Gt Totham II) D5 – D6D7D8Ashton 6-3 inc hattrick (Lt Baddow II), N Patel 6-20 (Navestock II) D9 – Yates 6-23 (Gt Totham III), D10 – Barker 6-21 (Gt Waltham III)


Week 5 – 1st June 2019
PREM – Mayhook 6-28 (Stock), Huartson 5-17 (Gt Baddow), Nolde 5-24 (Rayleigh), D1 – Warren 5-25 (Tillingham), D2 – Rafique 5-35 (Noak Hill), D3Firth 5-17 (Navestock)
D4 – Butcher 5-34 (Gt Wakering), Materna 5-21 (SWF), Chapman 5-22 (Gt Waltham II), D5 – Townson 5-53 (Sth Weald II), D6 – Kempster 5-8 (Boreham), Hastings 5-21 (Danbury), Khokhar 6-24 (NHT II), D7, D8, D9, D10


Week 6 – 8th June 2019-
PREM,
D1 – Eva 5 wkts (Springfield II), Patel 5-28 (Writtle), D2- D3 – D4Quartermaine 5-26 (Gt Totham II),  Sullivan 5-43 ( Rainham II), D5 – Barker 5-36, (Willow Herbs), D6 – D7 – Waters 5-45 (Rayne II) D8,  D9, D10 – G Reed 5- 26 (Gt Waltham III)


Week 7 15th June 2019
PREM – Clarke 6-23 (Aythorpe R), A Read 5-47 (OC’s), D1 – Turner 6-29 ( Hornchurch Ath), D2 – Bedford 5-25 (Bas & Pitsea), D3, D4 – D5 – Mills 5-2 (St Johns), Fenton 5-14 (Willow Herbs), D6 – Wilkes 6-32 (Boreham), D7 – Dawson 5-52 (Chignal), D8 Bruder 6-16 (Boreham II), Pyne 5-13 (Broomfield II), D9 – V Simmons 5-19 (Navestock II), D10


Week 8 22nd June 2019
PREM –  Parmenter took 5-23 (Springfield), A. Reid 6-24 (OC’s), D1, D2 –  C Frost 5-58 (Rayleigh II), D3 – Deacon 5-48 (Broomfield), D4, D5, D6, D7, D8, D9, D10 – Cox 5-19 (SWF III)


Week 9 28th June 2019
PREM – Millbank 5-13 (Aythorpe Rodng), D1 – Harle 5-66 (Sth Weald),  K Patel 5-43 (Writtle),  Dodd 6-30 (Lt Baddow), D2, D3 – Bentley 5-27 (High Easter), D4 – Butcher 5-27 (Gt Wakering), D5, D6, D7
D8
D9
D10