This page is having a slideshow that uses Javascript. Your browser either doesn't support Javascript or you have it turned off. To see this page as it is meant to appear please use a Javascript enabled browser.

Menu

Five For’s League Table 2017

See below list of top bowling performances – Up to & including week 17 

Prem Div: Ochwo 9-27 (Rayleigh)

Div 4: Sandhu 7-6 (Rankins)

Div 5: Manish Patel 7-23 (Navestock) 

Div 1:  Ahmedzai 7-24 (Sth Weald)

Div 1: Coote 7-28 (Hornchurch A)

Prem Div: Castledine 7-39 (Rettendon),

Div 10: Saunders 6-4 (St John’s)

Div 3: Osbourne 6-10 (Rayleigh F)

Div 5: Steel 6-11 (Ingatestone II)

Div 3: Pateman 6-12 inc hattrick (Woodham Mortimer)

Div 2: Clark 6-18 (Bentley II), Prem Div: Barwick 6-18 (Goresbrook)

Div 8: Wainer 6-21 (Canvey Island II)

Div 3: Osbourne 6-24 (Rayleigh F),

Div 1: Cheeseman 6-25 (Gt Totham)

Div 4: Chadwick 6-26 (Gt Totham II)

Div 6: Ellis 6-28 (Ongar),

Div 3: R Rajamanithri 6-29 (Noak Hill T)

Div 5: Matson 6-32 (Writtle II)

Prem Div: McNally 6-33 (Rettendon),

Div 4: Stephenson 6-36 (SWF)

Prem Div: Spooner 6-37 (Rettendon)

Div 5: Adams 6-38 (Writtle II) 

Div 2: Jeater 6-42 (Ingatestone),

Div 8: Levett 5-5 (Rayleigh V)

Div 1 :  Fitzwater 5-8 (Gt Waltham),

Div 3:  Grainer 5-9 (OC’s II), Div 2:  Wager 5-9 (Terling),

Div 10: Saunders 5-10 (St John’s)

Div 4:  Cox 5-11 (SWF)

Div 3: Farrow 5-14 (Broomfield), Div 7 Walsh 5-14 (Goresbrook),

Div 7: Cockrell 5-15 (Galleywood), Div 8: Little 5-15 (Rainham III), Prem Div: Barwick 5-15 (Goresbrook), Div 1: Bhavik 5-15 (Rainham)

Div 10: Willis 5-17 (Hornchurch A), Div 8: Coleman 5-17 (Rayleigh V), Div 9: Sampath 5-17 (Wickham), Div 2: Smith 5-17 (Goresbrook)

Prem Div: Simmons 5-18 (Rettendon),

Div 9: Clements 5-19 (Rankins III), Div 8: Bird 5-19 (Rankins II), Div 10 Payne 5-19 (Broomfield II) , Prem Div: Wickham 5-19 (Springfield),

Div 8: M Patel 5-20 (Rayleigh V), Div 5 Henegan 5-20 (Hornchurch Ath II), Div 8: Sarasan 5-20 (Rayleigh V), Div 6: Patel 5-20 (Eastwood II), Div1: Turner 5-20 (Hornchurch Ath), Prem Div Bhavik Patel 5-20 (Rainham)

Div 1: R Whittaker 5-21 (Burnham), Div 5: Simmons 5-21 (Navestock), Div 4: Boyd 5-21 (W Herbs),

Div 4: Willan 5-22 (Lt Baddow), Prem Div: Tiffin 5-22 (Canvey Is), Div 6 Ellis 5-22 (Ongar), Prem Div: Faz Rehman 5-22 (OCs), Div 6: Pulham 5-22 (Gt Baddow III), Prem Div: Bryant 5-22 (Rayleigh),   

Prem Div: Wickham 5-23 (Springfield), Div 7: Palmer 5-23 (Wickham)

Div 6: Need 5-24 (Danbury), Div 6: McCarthy 5-24 (Navestock), Div 2: Abley 5-24 (Rayleigh II) 

Div 2: Jess Walker U15 5-25 (Rayleigh II), Div 6: Corby 5-25 (Tillingham II), Div 9: Egginton 5-25 (Eastwood III)

Div 10: Hollington 5-26 (Bentley IV), Prem Div: Wickham 5-26 (Springfield), Div 5: Simmons 5-26 (Navestock),

Div 2: Winslet 5-27 (Goresbrook II)

Div 5: Patience 5-28 (St Johns), Div 10: Ayris 5-28 (Oaklands), Div 1: R Whittaker  5-28 (Burnham),

Prem Div: R Casson 5-29 (Canvey Is), Rafferty 5-29 (Hornchurch Ath), Div 7: D Nicholls 5-29 (Rayleigh F II)   

Div 1: Hayman 5-30 (Tillingham)

Div 9: Shelley 5-32 (OC’s), Div 6 : Khokker 5-32 (Noak Hill T II)

Div 5: Fell 5-33 (Lt Waltham II)

Div 5: Vyas 5-34 (Hornchurch Ath II)

Div 5Emberson 5-35 (Ingatestone), Div 9 Jarvis 5-35 (Lt Baddow II), Div 7:  Lockett 5-35 (Boreham),  

Div 2: Clark 5-36 (Bentley II), Div 4: Dethridge 5-36 ( Lt Baddow II)

Div 6: French 5-37 (Noak Hill T II), Div 5 Hamid 5-37 (Lt Waltham II), Div 7: Gupta 5-37 (Wickham), Div 6 Ellis 5-37 (Ongar) 

Div 2: C. Frost 5-38, (Rayleigh II)

Div 3: J Lawson 5-40 (Rayleigh F), Div 5: Carson 5-40 (Writtle II), Div 1: Barran 5-40 (Gt Totham) 

Div 2: Jarrod 5-41 (Chadwell Heath), Prem Div: McNally 5-41 (Rettendon) 

Div 3: J Lawson 5-42 (Rayleigh F), Div 1: Coote 5-42 (Hornchurch)

Div 5: Deadman 5-45 (Gt Wakering), Div 9: Atkins 5-45 ( Goresbrook IV) 

Div 2: Harap 5-46 (Eastwood), Div 6: Hodgson 5-46 (Noak Hill)

Div 4: Harris 5-47 (Willow Herbs), Div 10: Himpfen-Jones 5-47 (Rayleigh VI)

Div 4: R Singh 5-48 (EH & GB)

Div 4: Walsh 5-49 (Willow Herbs)

Div 1: Brown 5-50 (Springfield II)

Div 1: Clark 5-54 (Stock)

Div 3: Marshall 5-52 (W Mortimer)

Div 7Ahluwalia 5-55 (Hatfield Pev) 

Div 7: Campion 5-57 (Burnham Sp II),

Prem Div: Olivelle 5-58 (Gt Baddow)

Div 7: Thomas 5-63 (OSS), Div 6 Oliver 5-63 (Sth Weald II )