This page is having a slideshow that uses Javascript. Your browser either doesn't support Javascript or you have it turned off. To see this page as it is meant to appear please use a Javascript enabled browser.

Menu

Century League Table 2018

RED text = highest score in division

191 Div 7 – S Patel (Rainham III)

183* Div 6 – Huckstepp (Eastwood II)

181 Div 7 Adams (Galleywood II)

171* Div 3 – Rob Lynn (Broomfield)

169* Div 4 P Morgan (EH & GB)

164 Div 1 Huartson (Gt Baddow)

162 Div 9 Sergeant (Navestock II)

159 Div 6 – Castledine (Hatfield P)

158* Div 7 – Linfield (OSSC)

158 Div 6 – Yeomans (St Andrews)

157* Div 10 – O’Riordan (Broomfield II)

156* Div 8- Stratton (EH & GB II)

155 Div 4 – Foxhall (Gt Totham II)

152* Prem – Frost (Springfield)

150* Div 5 – Hurley (Stock II)

150  Div 4 – Patel 150 (Rankins)

144 Div 4 – Smith (Gt Wakering)

140* Div 4 – S McNeill (OC’s II),

140 Div 5- Adcock (Ongar) 

139 Div 2 – Mahmood (Lt Waltham)

138* Div 10- Kempster (Boreham II), Div 9 – Dilworth (Navestock II)

138 Div 9 – B. Patel (Navestock II)

137 Div 1 – Hawkridge (Gt Totham)

136* Div 6 – Greenwood (St Andrews)

135 Prem – Symonds (Springfield), Div 10 – Barker (Beaulieu Park II) 

133* Div 10 – Kettley (Oaklands)

131 Div 10 – Kettley (Oaklands), Div 4 – Norman (OC’s II)

130* Div 4 – McNeill  (OC’s II)

130 Prem – Yousaf 130 (Brookweald)

129* Div 1- Wilson (Gt Baddow) 

127* Div 10 – Greenway (Boreham II)

126 Div 6 – J Phillips (St Andrews), Div 7 – Worsfold (OSSC)

125* Div 10 – Money (Boreham II)

124* Div 10 – D Mower (Galleywood III), Div1 – Hammond (Bentley II)

123 Prem – Symonds (Springfield)

122* Div 4: Scott (Navestock)

122 Prem – Fazal Rehman (OC’s)

121 Div 10 – J.O’ Riordan (Broomfield II),

120 Div 3 – K Mayhew (High Easter), Div 4 Jack Royce (SWF), Div 5 – Fenton (Writtle II)

118* Div 8 – Linahan (EH & GB II),

117* Div 7 (Goresbrook III), Div 8 – Stratton (EH & GB II)

117 Div 6 – D Todd (Sth Weald), Div 6 – Phillips  (Hatfield P), Div 1 – Cooper (Gt Totham)

116 Div 10 – Mishra (Hornchurch Ath III)

114* Div 1 Stiffell (Tillingham)

114 Div 4 Joe Royce (SWF)

113 Div 4 – Foxall  (Gt Totham II), Div 10 – J O’Riordon (Broomfield II), Div 6 – Phillips (Hatfield P), 

112* Div 1: Pollinger (Springfield II), Div 6 – Clarke (Hatfield P)

112 Div 4 – Davies (OC’s II), Div 4 – Praneet (Rankins)

111* Div 9 – Mcausland  (Gt Totham III), Div 9 – Sergeant (Navestock II)

111 Div 10 – O’Riordan (Broomfield II)

110* Div 5 – Sims (Brookweald II)

110 Div 6 – Todd (Sth Weald II), Div 5 Herley (Stock II),

109* Div 7 – Osbourne (Rayleigh IV), Murray (Galleywood II), Div 4 Foxhall (Gt Totham II), Div 6 – Willis (Gt Baddow III) 

109 Div 5 – Skipper (Rainham II), Div 9 Mark Bowerman (Oc’s III)

108 Prem – Alee (Bentley), Div 5 – Boom (Stock II)

108* Div 7 Glasson (Woodham M II), Zia (Lt Waltham II),

107 Div 1 – Cooper (Gt Totham)

106 Div 4 – Bunce (Wakering), Div 7- Worsfold (OSSC), Div 4 – A Patel (Gt Waltham II), Div 3 – Ivey  (Goresbrook II), Div 2 – Hull (Sth Weald), Div 5 – Cooper (Rayne)

105* Div 5 – Banks (Rayne)

105 Div 10 – Kettley 105* (Oaklands), Prem Barwick (Goresbrook), Div 6 – Greenwood (St Andrews)

104* Div 7 –  Linfield (OSSC),

104 Div 2 – R Beechey (Havering),Div 7 – Linfield 104* (OSSC),

103* Div 8 – Lennox (Rayleigh V), Div 10 – Adams 103* (Galleywood III), Div 9 – Rehman (Hornchurch Ath III), Div 8 – Hudson (Springfield IV), Div 10 – J O’Riordan (Broomfield II),        Div 6 Stainer (Sth Weald II), Div 10 – Snell (Bentley IV)

103 Div 1 – Cummins (Tillingham), Prem – Pether (Bentley), Div 9 – Carter (Rankins III)

102* Div 2 – Black (Ingatestone), Div 8 – Dutton (Rankins II), Div 1- Gunalan (Gt Baddow), Div 9 – Mark Bowerman (OC’s III)

102 Prem – Johnson (Bentley), Div 6 – Todd (Sth Weald II)

101* Div 9 – G Toomey (Rankins III), Div 4 – Bowles (Purleigh), Div 1 – Kipal (Hornchurch Ath)

101 Div 6 – Maloney (Noak Hill T II)

100* Div 1- Harris (Gt Waltham), Div 8 – H Shah (Chignal)

100 Div 1 – Raferty (Hornchurch A), Div 4 Dhanjal (Gt Walthanm II), Prem – Jackson (Rainham),  Div 6 – Robinson (Eastwood II),